ANASAYFA - Kağıt, Karton, Mukavva

Kağıt, Karton ve Mukavva Testleri


Kağıt, karton ve mukavva testleri konusunda uzman test teknolojilerimiz siz değerli müşterilerimize sunulmaktadır.


Raagen, test fikstürünü ve aksesuarlarını oluklu mukavva- karton endüstrisi ve kağıt sektörü üzerine kendisi tasarlayıp üretmektedir. Uygulamaya yönelik olarak kolay ve hızlıca yöntem belirlenebilmektedir.


• Müşteriye özel testler gerek yazılımsal gerek donanımsal olarak müşterilerimize en etkili ve en uygun biçimde sunulmaktadır.
• Sürekli yenilenen test aparatları, cihazları ve yenilikçi metodlarımızla geniş test yelpazemiz hizmetinizdedir. Güvenilir ve tekrarlanabilir test sonuçları, ürün kalitenizi artırmaktadır.
• Testleriniz, en hassas test cihazları vasıtası ile uygulanmakta, en doğru test sonuçları tarafınıza sunulmaktadır.

 

Kağıt Testleri


2 Nokta Eğme Testleri


ISO 2493-1, DIN 53121 ve ISO 5628 uyarınca ve DIN 55437-3 buruşturma teknik kalitesi beraberliğinde bükme mukavemetini belirler.
Eğme dayanımı kağıt ve kartonların işlenmesi için oldukça önem taşımaktadır. Üretim sektöründe paketleme ve dolum birimlerinin uyumla ve sorunsuz işleyebilmesi için kağıt ve kartonların belirli oranda esnek olması gerekmektedir. . Kağıt besleme değişiminde, sertlik formu özellikleri de sorunsuz paketleme işlemi gerçekleştirebilmek için önemlidir.
Laboratuvarımızda belirtilen standart prosedürlerine uygun 2 nokta eğme ve buruşturma testi hizmetleri müşterilerimize sunulmaktadır.

 

Şerit Kırma Testi

Şerit kırma testi, ISO 9895, ISO 9895 veya TAPPI T 826 uyarınca bir kağıt numunenin basma modundaki mukavemetini tespit etmektedir.

Halka Kırma Testi (RCT-Versuch)


Halka kırma testinde, standart bir uzunluk ve genişlikte halka biçime getirilmiş bir kağıt şeridin halkasal ezilme mukavemeti belirlenir. Bu testler ISO 12192 ya da TAPPI T 822 standartlarına uygun yapılmaktadır.

Copyright 2015. RAAGEN Tüm Hakları Saklıdır.